עו"ד מורן ליברמן - איצקוביץ
עורך דין מקרקעין / נדל"ן, יצוג ברכישת ומכירת דירה, מושבים וקיבוצים, נחלות
077-4026613

פרטי גישה

מושב בית יהושע
רחוב יהלום

לפרטים נוספים ויעוץ התקשרו:
סלולאר:054-26-26-614
טלפון\פקס:077-26-26-613
אימייל: moran@mli-law.co.il

או השאירו פרטים כאן
הצג מפה גדולה יותר

תחומי עיסוק

רכישה ומכירה של משק חקלאי ונחלה במושב

עו"ד מורן ליברמן מייצגת רוכשים ומוכרים של נחלות ומשקים במושבים, בתים ומגרשים בהרחבות. עו"ד ליברמן מלווה את הרוכש באיתור הנחלה ובדיקת הזכויות, בחינת נטל המס בחירת המסלול הנכון לצורך הקטנת תוצאת המס.

עו"ד ליברמן מקפידה להתעדכן בחידושי חקיקה, פסיקה, החלטות מועצה ונהלים ברשות מקרקעי ישראל, הוראות ביצוע וכו' ולשאוף תמיד להיות בעלת ידע מלא על מנת להמשיך להוביל את הלקוחות בהצלחה מרובה תוך מקסום הרווח בעסקה והגשמת מטרות הלקוח.

עו"ד ליברמן עורכת את הבדיקות המשפטיות הנדרשות לצורך ביצוע עסקה, ניגשת למשרדי הרשות המקומית על מנת לבחון את מצב הנכס, עורכת הבדיקות ברשות מקרקעי ישראל, תכנון מס ומדווחת לרשויות המיסוי, מטפלת במסמכי המשכנתא ומשלימה את העסקה ברישום הזכויות.

עו"ד ליברמן בוחנת באופן יסודי את סוגיית המיסוי על מנת למקסם את זכויות הלקוח ולהשיג את תוצאת המס הנמוכה ביותר, הליגיטימית והנכונה לו.

העברת זכויות בנחלה לילד/קרוב, בן ממשיך

עו"ד ליברמן מייצגת הורים החפצים להעביר לילדם את הזכויות בנחלה, בנים ממשיכים, העברות ללא תמורה, הסכם בין דורי. בעלי משקים חקלאיים וילדיהם לעיתים רבות מצויים בקונפליקט מתמשך אודות הנכס היקר שאינו יכול להתחלק שווה בשווה בין הילדים. הורים רבים מעדיפים למכור את המשק ולחלק את התמורה בשווה בין הילדים מאשר לתת אותו לבן אחד או למס' ילדים לאחר פיצול המשק. עו"ד ליברמן תוביל הצדדים בדרך המלך באמצעות מציאת הסדר נכון ומתאים לכל הצדדים עוד בזמן שההורים חיים תוך הסדרת הרכוש בין הילדים מחד וזכויות ההורים לגור במשק משך כל חיהם מאידך.

דיני מקרקעין, רכישת דירה, מכירת דירה, מגרש לבניה, מגרש חקלאי

המשרד בעל נסיון עשיר בייצוג צדדים בחוזי מכר ורכישת דירות למגורים או השקעה יד ראשונה מקבלן, יד שניה, מגרשים חקלאיים ומגרשים לבניה, רכישה בקבוצת רכישה, רכישה באזור יהודה ושומרון, חוזי ניהול, הסכמי קומבינציה, הסכמי קבלנות, הסכמי שירותים שונים, הסכמי שיתוף במקרקעין, עסקאות מתנה, עסקאות עם קטינים, עסקאות עם ומול תושבי חוץ, כינוס נכסים, רישומי זכויות, ייצוג בהסכמי שכירות פרטית ומסחרית ועוד.

המשרד מייצג חברות קבלניות, מטפל להן באופן בלעדי בהסכמי הנדל"ן ומספק ייעוץ משפטי שוטף.

בנוסף משרדנו בעל נסיון רב בטיפול ברישומי זכויות ופתרון בעיות רישומיות וסוגיות קנייניות. משרדנו בעל הבנה משפטית מעמיקה באופן אשר מבטיח את רישום זכויותיכם והשלמת הטיפול בעסקה בהצלחה מרובה.

רכישת נכס יחד עם מספר שותפים - הסכמי שיתוף במקרקעין- ברכישת נכס יחד עם מספר שותפים כאשר לכל שותף חלק בלתי מסויים בנכס, מכינים ומטפלים בהסכמי שיתוף ע"י "תפירת חליפה" מתאימה ומדויקת לצרכי הלקוח, סגירת כל הקצוות אשר תמנע סכסוכים עתידיים מתוך ניסיון רב שנים. אנו רושמים את ההסכם בלשכת רישום המקרקעין על מנת שיהא תקף לא רק כלפי השותפים אלא גם כלפי כל אדם אחר.

רכישת נכס בקבוצת רכישה- טרם הצטרפות לקבוצת רכישה יש לערוך בדיקות מקיפות אודות מכלול פרטי העסקה. יש לבחון, בין היתר, מי המארגן - היזם, מהו ניסיונו. יש לבדוק האם הקבוצה התקשרה עם בנק מלווה. להבדיל מרכישת דירה, מחירה הסופי של דירה בקבוצת רכישה אינה ידוע מראש ותלוי בגורמים שונים כגון עלויות הבניה, המיסים שיוטלו בסופו של דבר, משך הבניה וכו. לצורך ניהול מנגנון קבלת ההחלטות בקבוצה יש לערוך הסכם שיתוף מפורט אשר יכיל את מלוא הסוגיות העלולות להתעורר במסגרת יחסי חברי הקבוצה. לצורך כך יש להיעזר בשירותיו של עו"ד מקצועי בעל ניסיון בתחום קבוצות הרכישה אשר יקפיד לערוך הסכם בעל מלוא האספקטים והעניינים הרלוונטיים.

עריכת צוואות, העברת זכויות אגב ירושה

עו"ד ליברמן מתמחה בעריכת צוואות לבעלי משקים, צוואות הדדיות, התאמת הצוואה למצבו המשפטי של המשק וזכויות ההורים בו. בעריכתן מושם דגש על דרכים ופתרונות יצירתיות לחלוקת העזבון בין היורשים כך שהנחלה תחולק בצורה האופטימלית ביותר, תוך חסכון במס ומעל הכל שמירה על אחדות המשפחה.

עו"ד ליברמן בעלת נסיון עשיר בעריכת צוואות, הסכמי חלוקת עיזבון ואיזון בין היורשים תוך בחינת סוגית המיסוי והמצב המשפטי של הקרקע.

הסכמי ממון

עו"ד ליברמן בעלת נסיון עשיר וידע רב בתחום הסכמי ממון. עו"ד ליברמן תדאג להתאים את הסכם הממון ללקוח באופן יסודי ומושלם. כאשר יש לאחד הצדדים משק חקלאי או כאשר יש לאחד הצדדים זכות עתידית בנחלה למשל - אחד מבני הזוג עתיד להירשם כבן ממשיך בנחלה, לרשת נחלה מהוריו, במקרה של נישואים שניים או קיום מערכת זוגית ללא נישואים – ידועים בציבור, בן הזוג מתכוון לבנות בית בנחלת הוריו, לאור מורכבות המצב המשפטי באשר לזכויות במשק חקלאי נדרש עו"ד בעל נסיון בתחום הסכמי ממון וכן בתחום בתחום המשקים והנחלות. ההתמחות של עו"ד ליברמן בתחום המשקים והנחלות יחד עם נישת הסכמי הממון מבטיחה לכם עריכת הסכם ממון נכון, מתאים ורלוונטי.

במקרה שיש משק לאחד הצדדים ו/או זכות עתידית למשק ההמלצה הגורפת היא עריכת הסכם ממון.

עו"ד מורן ליברמן עורכת הסכמי ממון מתוך נקודת ראיה רגישה וכנה ותוך שמירה על האנטרסים המשותפים של הצדדים.

פיצול מגרש- נחלה

פיצול מגרש מנחלה לפני בניית בית או אחרי הבניה, עריכת הסכם בין הורים לילדם להסדרת תנאי הפיצול ומימוש ההסכם . עו"ד ליברמן מעניקה ליווי בכל שלבי הפיצול, החל מיישום הוראת האגף החלקאי מס' 62 בדבר פיצול מגרש מנחלה ולרבות יישום החלטת 1355, בחינת כדאיות ההפרדה לרבות סקירת היבטים מיסויים, היטלים, תיאום בין הגורמים המקצועיים, ליווי משפטי בכל ההליכים החל משלב התכנון, הכנת התב"ע והתנהלות מול ועדות התכנון, הגשת הבקשה, דמי היוון ועד חתימת הסכם חכירה מול רשות מקרקעי ישראל.